The Future in Conveyor Belting. Worldwide.

Uygulama Alanları

Derby onlarca yıldır aşağıdakiler dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesinde bantlar sunmaktadır;

  1. Yer altı Uygulamaları
  2. Maden Ocakları Üzerinde

Yıllar içerisinde dünyada ve Türkiye’de madencilik ve elektrik üretim şirketlerinde edindiğimiz tecrübelerimizle, önde gelen madencilik şirketlerinin seçkin bant tedarikçisi haline gelmiştir.

Riskli çalışma koşulları göz önünde bulundurulduğunda, madenlerde kullanılan bantlar tesisin riskleri ve çalışma ortamı temel alınarak özel olarak tasarlanmalıdır. Derby’nin titiz çalışmaları ve zaman içerisinde kendini kanıtlamış kalitesine karşılık madencilik şirketleri onlarca yıldır rakipleri karşısında Derby bantlarını tercih ediyor. Ürünlerimiz madenlerin ön yüzünden nihai stoklama alanlarına kadar çeşitli madencilik süreçlerine kurulmaktadır.

Yangın riskli işyerlerinde saatte binlerce ton kapasiteli konveyör bant sistemlerinin imalatı büyük bir sorumluluktur gerektirmektedir. Bu dikkate alındığında, tüm ürünlerimiz evrensel uygulama standartlarını karşılamaktadır.

ISO EN standardına göre fiziksel özellikler için yapılan kalite kontrol testlerine ek olarak, özel yangın laboratuvarı, yangın riski standardı ve iş güvenliği ile uyumlu olmasını sağlamak amacıyla, her sevkiyattan önce aleve dayanıklı kayışlarımızı test etmek üzere tasarlanmıştır.

Yangın direnci laboratuvarı, diğer birçok standarda atıfta bulunulan ISO EN standardına uygun test cihazlarını bünyesinde bulundurmaktadır . Daha fazla bilgi talep üzerine teknik ekip tarafından sağlanabilir.

Çimento endüstrisi, yıllarca tecrübe ettiğimiz Derby bantlarının bir diğer en büyük kullanıcısıdır. Sektördeki ihtiyaçların ve özel ihtiyaçlarının tamamıyla farkındayız. Yüksek sıcaklıklara maruz kalmış çimento endüstrisi bantları için aşağıdaki ürünleri tasarladık:

  1. T1 – 150 °C kadar olan malzeme sıcaklığı olan bantlar için
  2. T2 – 175 °C kadar olan malzeme sıcaklığı olan bantlar için
  3. T3 – 200 °C kadar olan malzeme sıcaklığı olan bantlar için
  4. DeltaHeat – UltraHeat Dirençli bantlar, 400 derecelik malzeme sıcaklığına kadar çok yüksek sıcaklığa maruz kalabilen özel formüle edilmiş bantlarımızdır.

İstenen kayış maruz kalacağı sıcaklığa göre üretilecektir. Her sıcaklık direnci kendi formülasyonlarına sahip olmalıdır ve kaplamalarının performans esnasında tükenmelerini önlemek için yaşlanma testinde tatmin edici sonuçlar vermesi gerekir.

Bir gübre üretim tesisinde bant yağlı maddelere maruz kalacak ve erken aşınmaya neden olacaktır Taşınan maddenin yağ / gres konsantrasyonu, doğru kemerin belirlenmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Oldukça yüksek konsantrasyonlar özel üretim gerektirir. Kayışın erken yıpranmasını ve kaplamaların şişmesini önlemek için, yağ direnci için benzersiz formülasyonun uygulanması gerekir.

Derby, metalürji endüstrisinde ağır yapılarından dolayı en kalın ve en dayanıklı kumaşa ihtiyaç duyan bir dizi referans çalışmalarını tamamladı. Derby bantları maden, kok kömürü, palet ve sinter dahil birçok çelik sanayi ürünlerini taşıyor. Metalürji endüstrisi maruz kaldıkları darbe ve aşınma diğer uygulamalardan çok daha yüksek olacağı için özel dikkat gerektirir.

Derby, ahşap endüstrisi için yıllarca tecrübe kazandıran kordon hatlar sağlamıştır. Bu endüstrideki bazı uygulamalar ahşap zımparalama makineleri, yoğunluklu tahta makineleri, yaprak döşeme makineleri, lif tahtası, traş panosu, paketleme malzemeleridir. Bantlar ahşap, hamur ve selülozun taşınması için kullanılır. Her uygulama için farklı ürünlerimiz mevcuttur.

Derby özellikle tesise özgün çözümler sunma kabiliyetleri ile tanınmaktadır. Siparişin öncesinde ve sonrasında müşteri fabrikalarına yapılan düzenli ziyaretler müşteri memnuniyetini sağlamak için yapılır. Marka sadakatinin yüksek seviyesi, onlarca yıldır başarımızın anahtarı olmuştur.

Daha fazla destek için lütfen teknik departmanımıza danışın.

uygulama alanları